مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی لاپاروسکوپی کیست تخمدان
تیر ۲۳, ۱۳۹۶
زایمان فیزیولوژیک
تیر ۲۳, ۱۳۹۶

لابیاپلاستی و جراحی زیبایی دستگاه تناسلی

 

عدم تقارن لابیا و بزرگی  لب های کوچک دستگاه تناسلی زنان، کارایی وزیبایی دستگاه تناسلیرا اسیب می زند وبرای خانم ها ناخوشنودی و کاستی هایی را در سکس و پوشیدن لباس موجب می شود .لابیاپلاستی و جراحی زیبایی واژن مخصوص خانم ها است که برای رفع این کاستی ها و کوچک کردن بافت های اضافی دستگاه تناسلی وزیبا سازی ظاهری آن انجام می شود. کارایی و زیبایی دستگاه تناسلی خانم ها، رضایت بیشتر و اعتماد به نفس آن ها را به ارمغان می اورد ،اما توصیه من به عنوان یک جراح زنان اینست که سعی کنید در مواردی که بطور ضروری مشگلی در سکس شما و ….وجود دارد این عمل را انجام دهید زیرا  جراحی لابیا پلاستی امروزه بطور گسترده تری انجام می گیرد و انجام ان تنها برای زیبایی منطقی وعلمی به نظر نمی رسد از طرفی هزینه عمل لابیا پلاستی در ایران اندک و بدین علت موجب استقبال بیشتر شده است .این جراحی برای دو گروه سنی امکان پذیر می باشد

الف : خانمهای مسن که در اثر افزایش سن و زایمان دچار عوارض ان شده اند

ب :خانم های جوان به منظور رفع بزرگی لابیا واحساس اسایش و داشتن اتکاء به نفس بیشتر

.این دو گروه طرفدار تکنیک های جوانسازی لیزری واژن و لابیا پلاستی می باشند.

غالبا خانم هایی که لابیای بزرگی دارند این گروه از بانوان اکثرا در موارد زیر مشگل دارند .

۱- هنگام پوشیدن لباس

۲- هنگام نزدیکی

۳- عدم تقارن لابیا 

۴- ایجاد مشگل در ادرار کردن

جهت معاینه ، بیمار روی تخت ژنیکولوژی قرار گرفته و تحت معاینه قرار می گیرد تا وضعیت ضخامت ، سیمتریک بودن ، طول قدامی و خلفی لابیا و ناحیه کلیتوریس از نظر تیرگی پوست و وجود چین اضافی و سایز کلیتوریس و ورودی خلفی واژن مورد بررسی قرار گیرد.

 

جراحی زیبایی لابیا، لابیاپلاستی:

بهترین نتیجه زمانی حاصل میشود که یک v از لابیا برداشته می شود و اندازه طبیعی لابیا مینوربه دست می اید ، با این روشعمل زیبایی الت تناسلی نتیجه بهتری دارد ،یک wedge   یا V  از بخش بیرونی زدگی لابیا برداشته می شود و چون لابیاها اغلب غیر قرینه اند مقدار wedge جهت رسیدگی به قرینه گی متفاوت است . ممکن است یک تغییر رنگ از قسمت قدام و خلف لابیا در محل آناستوموز داشته باشیم اما این موضوع مهمی نیست و بهتر است که از قبل بیمار آگاه باشد.

ضمنا عمل جراحی با بیهوشی عمومی نیز امکان پذیر است و خوشبختانه جراحی زیبایی اندام تناسلی زنان را می توان در یک جلسه انجام داد.

مراقبت بعد از عمل لابیاپلاستی:

– استفاده از کمپرس سرد به مدت ۲ روز
– استفاده از پماد Anb تتراسایکلین به مدت ۲ روز
– استفاده از کپسول سفالکسین  S.D به مدت ۷ روز هر ۶ ساعت
– جلوگیری از ورزش به مدت ۳ هفته ( از یوگا ، اسب سواری و موتور سواری به مدت ۸ هفته اجتناب شود )
– جلوگیری از نزدیکی جنسی به مدت ۶ هفته ( معمولا ۸۰ % تورم در عرض ۶ هفته از بین می رود ولی تورم بطور کامل در عرض ۴ ماه از بین می رود )
– بعد از ۲ هفته بخیه ها شروع به جذب می نمایند و در عرض ۶ هفته تمام بخیه ها جذب می شود.
– محل بخیه ها ممکن است بعد از چند هفته خارش و ناراحتی داشته باشد که با استفاده از یک پماد کورتونی خوب مثل پماد تریاسینولون  بهتر

 عوارض عمل لابیاپلاستی  ( ناشایع است )

در ۲% بیماران ممکن است در کناره قدامی لابیا فاصله بیافتد که اکثرا کوچک است و در عرض ۴ تا ۶ ماه خوب می شود و نیاز به ترمیم مجدد ندارد.
در کمتر از ۱% موارد  ، فیستول ( سوراخ ) یا باز شدن محل عمل اتفاق می افتد.
بندرت بیمار برای چند ماه ناراحتی دائم دارد که با یک پماد کورتونی قوی مانند کلوبتازول ۰٫۰۵ % کمک کننده است به مدت چند هفته
نتایج :

اعتماد به نفس         ۹۳%
بهبود sex     ۷۱%
کاهش مشکلات       ۹۵%
عوارض            ۴%

 لابیاپلاستی ( لابیاماژور )

معمولا برای افرادیکه لابیا ماژور بزرگ و چاق دارند بطوریکه در شلوار یا دامن بصورت یک bulge مشاهده می شود انجام می شود و می تواند همزمان با عمل لابیا مینور انجام شود.
این عمل باعث مشخص تر شدن کلیتوریس و لابیا مینور شده و ممکن است خط بخیه یک تغییر رنگ بین قسمت روشن و تیره تر باشد که اهمیتی ندارد.در نهایت اندازه لابیا به حالت طبیعی برمیگردد گاهی لازمست همزمان جراحی زیبایی کلیتوریس نیز انجام گیرد که ندرتا عمل کلیتوریس نیاز می شود .

لابیا پلاستی با لیزر:

انجام عمل زیبایی لابیا پلاستی با لیزر با سهولت و رضایتمندی بیمارهمراه می باشد.

مزیت های کوچک کردن لابیا با لیزر :

درد کمتر
طول مدت کوتاه تر عمل جراحی
بهبودی سریعتر
برگشت سریعتر به کارهای روزانه
زیبایی بیشتر محل عمل جراحی
بدون استفاده از بخیه یا تعداد بخیه در حداقل

عکس های عمل لابیاپلاستی ،قبل و پس از عمل در مطب جهت رویت موجود می باشد.

هزینه عمل لابیا پلاستی :

مقوله هزینه همواره از دغدغه های مراجعه کنندگان محترم  می باشد در کنار هزینه همواره کیفیت و کارمناسب  بایستی در مد نظر باشد چرا که در هر جراحی غالبا نتیجه عمل در نهایت موجب رضایتمندی می باشد لذا ما معتقدیم در کنار جراحی خوب بایستی هزینه معقولی نیز باشد تا موجب خوشنودی کامل بیمار گردد هزینه این جراحی لابیا بستگی به میزان و گستردگی لابیا دارد لذا شما می توانید حدود قیمت عمل لابیا پلاستی را تلفنی از مطب  سوال بفرمایید، خوشبختانه هزینه عمل لابیاپلاستی در ایران بسیار مناسب است و اکثرا مورد رضایت بیماران رابه همراه دارد. در نهایت هدف ما رفع مشگل بیمارا ن و داشتن یک حس خوب در رابطه با پزشک و جراحی  خود می باشد.

گالری عکس های قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی و همچنین فیلم عمل لابیا برای بیماران در مطب جهت مشاهده موجود می باشد.