چگونگی بازگشت به اوج لذت و شادابی، رویایی از تولد دوباره …

آگاهی های ضروری در استفاده از رحم جایگزین
تیر ۱۳, ۱۳۹۶
PRP چیست ؟
تیر ۱۶, ۱۳۹۶

چگونگی بازگشت به اوج لذت و شادابی، رویایی از تولد دوباره …

در سنین یائسگی ناحیه تناسلی بانوان در اثر کاهش تولید هورمون استروژن و از بین رفتن عروق، کلاژن، الاستین و گلایکوژن موجود در بافت و در نتیجه سخت شدن و کاهش قطر بافت دچار خشکی، درد و گاها سوزش و خارش میگردد. این امر میتواند باعث خشکی و خونریزی و درد هنگام مقاربت گردیده که در پی آن باعث ایجاد مشکلات ناخواسته از جمله تاثیر شدید بر سردی روابط زناشویی میگردد.

این عارضه به خصوص در بهداشت فردی و سلامت بدن، باعث تغییرات  PH بافت و افزایش احتمال رشد میکروبهای بیماری زا و احتمال بروز عفونت در ناحیه واژن خواهد شد.

تکنیک های درمان آتروفی ناحیه تناسلی :

جراحی پلاستیک:

هزینه نسبتا بالا و ریسک های مربوط به جراحی و مراقبت های بعد از آن و نیاز به بیهوشی، بخیه، خونریزی و مدت زمان زیاد استراحت مطلق و قادر نبودن به انجام مقاربت تا مدت طولانی حداقل ۲ ماه و مهمتر از همه عدم امکان زایمان طبیعی پس از عمل جراحی، برای بسیاری از بانوان بسیار مشکل میباشد.

هورمون درمانی:

با توجه به احتمال بروز سرطان این روش درمان احتیاط بسیار زیاد انجام میپذیرد. چون این روش قطعی و دائمی به حساب نمی آید فرد میبایستی برای زمان بسیار طولانی تحت تاثیر این مدل درمان قرار گیرد.

حال برای درمان و جلوگیری از موارد فوق توسط چه تکنیکی می توان به هدف خود رسید

جدیدترین و موثرترین روش درماناستفاده از لیزر Smaxel میباشد که روش مطمئن و غیر تهاجمی است و منجر به بازسازی مخاط واژن و تشکیل مخاط با کیفیت مناسب به صورت سرپایی میشود. کاربر خاص این روش در بیمارانی است که علی رغم بروز عوارض ناشی از آتروفی در مورد مصرف داروهای هورمونی محدودیت دارند نظیر افراد مبتلا به سرطانهای رحم و تخمدان یا اندومتریوز.

لیزر CO2 فرکشنال MX-7000 با برند تجاری Smaxel جدیدترین و کامل ترین لیزر مخصوص بانوان در دنیا ( با تاییدیه اساتید متخصص زنان ایران ) با استفاده از تکنیک منحصر بفرد Smart Pulse با تخریب مکانیکی Ablative بافت قدیمی و آسیب دیده در مدت زمان بسیار کوتاه، بدون ایجاد درد و با ایجاد حرارتی هوشمند موجب تحریک فیبرو بلاست ها و در نهایت ایجاد کلاژن جدید و عروق در ترمیم و جوانسازی بافت واژن می شود. این پروسه هیچ گونه نیازی به عمل جراحی و بستری شدن نداشته و حداکثر در مدت ۱۵ دقیقه در مرکز درمانی می توان مشکلات ذیل را با کمترین هزینه درمان نمود.

۱- کاهش شلی و خشکی واژن.

۲- جوانسازی و ترمیم واژن.

۳- درمان آتروفی واژن بعد از یائسگی.

۴- برطرف کردن درد هنگام مقاربت.

۵- از بین بردن سوزش و خارش واژن.

۶- درمان بی اختیاری ادرار که به دنبال افزایش فشارهای شکمی اتفاق می افتد (سرفه، عطسه و خنده شدید).

۷- جوانسازی، سفت کردن و فرم دهی ناحیه تناسلی خارجی در کمترین زمان ممکن.

۸- کاهش تیرگی پوست و سفید سازی ناحیه تناسلی:

می دانید که بعد از هر بارداری بدلیل تغییرات ماندگار می باشد. چاقی و PCOD (کم کاری تخمدان) از علل دیگر تیرگی این ناحیه است که با این روش با لایه برداری ملایم و ریزش سلولهای تغییر رنگ یافته می توان تیرگی ناشی از تغییرات هورمونی در این ناحیه را اصلاح نمود و در کنار آن با بازسازی اپیدرم حالت چروک سطحی و افتادگی هم تا حدی اصلاح می شود و این ناحیه ظاهر شاداب تری پیدا می کند.

۹- لبیا پلاستی (زیبا سازی ناحیه تناسلی خارجی):

با توجه به داشتن قلم جراحی، می توان از آن برای کوچک کردن و زیبا سازی لبیا استفاده نمود که با این مکانیزم کمترین تخریب به بافت سالم رسیده و مدت زمان مورد نیاز جهت ترمیم بافت به شدت کاهش یافته و در زیبایی جراحی بافت ناحیه لبیا کمک شایان می نماید.

توجه: ترمیم بافت واژن توسط دستگاه Smaxel به صورت ۳۶۰ درجه و در تمامی نواحی به طور یکنواخت باعث افزایش ضخامت دیواره و حفظ آناتومی آن می گردد، در صورتیکه در زمان استفاده از عمل جراحی تنها از یک طرف می توان Thightening ایجاد کرد.

آیا استفاده از لیزر Smaxel محدودیت سنی دارد؟

خیر، هیچگونه محدودیت سنی برای انجام کاربردهای دکر شده وجود ندارد و استفاده از لیزر در جوانان سبب استمرار زیبایی، سلامتی و ایجاد شوق و اشتیاق در برقراری روابط گرم می شود و در افراد میانسال باعث درمان و ایجاد انگیزه مناسب و بازگشت به اوج جوانی می گردد.

آیا جهت درمان می بایست به اتاق عمل مراجعه کرد؟

خیر، با توجه به مجهز بودن این دستگاه به مد Smart Pulse، می توان در مدت زمان کوتاه این عمل را در مطب پزشک معالج بدون نیاز به بیهوشی انجام داد.

میزان زمان مورد نیاز برای انجام درمان با لیزر چقدر می باشد؟

اصولا برای درمان آتروفی و شلی واژن توسط لیزر Smaxel بین ۵ تا ۱۵ دقیقه زمان نیاز می باشد.

زمان دوره نقاهت چقدر می باشد؟

هیچ دوره نقاهتی در این روش درمانی ذکر نشده و تنها توصیه می شود به مدت یک هفته از رفتن به استخر و مقاربت پرهیز شود.

پس از انجام لیزر بهبودی چه زمان مشاهده می شود؟

نتایج بهبود بخش درمانی توسط لیزر Smaxel ، پس از هفته اول بعد از انجام اولین جلسه احساس می شود.

چند جلسه درمان نیاز می باشد؟

بنابر نظر پزشکان معالج طول جلسات درمان می تواند تا ۳ جلسه هم انجام پدیرد.

میزان مانذگاری اثر لیزر Smaxel چقدر می باشد؟

این روش تنها روش غیرتهاجمی می باشد که اثر آن حداقل چندین ماه تا چندین سال ماندگار است و با توجه به تشخیص پزشک معالج در صورت نیاز پس از یک با دوسال، یک جلسه درمان مجدد می توان در نظر گرفت.

آیا از هر دستگاه لیزر CO2 می توان استفاده کرد؟

خیر، لیزر CO2 در درمان موارد ذکر شده تاثیر فراوانی دارد ولی در صورتیکه دارای مد Smart Pulse نباشد احتمال عارضه بیشتر از درمان است.